UrgoStart Plus Border wondverband TLC-NOSF zelfklevend 10 x 10 cm, 10 stuks
UrgoStart Plus Border is een zelfklevend wondverband van URGO van 10 x 10 cm dat poly-absorberende reinigingsvezels en de TLC-NOSF healing matrix combineert met een kleefrand.
Reiniging en TLC-NOSF met kleefrand
De poly-absorberende vezels binden beslag en exsudaat en ondersteunen de reiniging van het wondbed, terwijl de TLC-NOSF matrix het wondmilieu vochtig houdt en de overmatige activiteit van matrix-metalloproteasen remt. De kleefrand rondom plakt op de gave huid en houdt het verband zonder aanvullende fixatie op zijn plaats.
Voor chronische wonden
Urgostart is bedoeld voor de genezingsfase van chronische wonden, in het bijzonder diabetische voetulcera en veneuze beenulcera. Het verband ondersteunt het herstel van wonden die moeilijk dichtgaan, en wordt ingezet zodra het wondbed schoon is.
Toepassing en uitvoeringen
Het verband wordt rechtstreeks op de wond geplakt en laat zich huidvriendelijk verwijderen. Zonder kleefrand is er het UrgoStart Plus reinigend kompres en met een extra absorberende laag de UrgoStart Plus Absorb.
Inzet en verbandwissel
Urgostart wordt ingezet wanneer een chronische wond schoon is en moeilijk verder geneest, vaak na een reinigingsfase met een poly-absorberend verband. De frequentie van de wissel hangt af van de hoeveelheid exsudaat; doordat de contactlaag niet aan de wond hecht, blijft de wissel pijnarm en blijft nieuw gevormd weefsel ongemoeid. Het verband maakt deel uit van een behandeling die door een zorgverlener wordt begeleid.
Combineren met compressie
Bij veneuze beenulcera wordt het verband vaak gecombineerd met compressietherapie, die de onderliggende oorzaak aanpakt. Het dunne profiel van het verband past onder een compressiesysteem of een compressiekous. De zorgverlener bepaalt de combinatie op basis van de wond en de doorbloeding van het been.
















