Minibekken met foetuspop
Een levensgroot bekkenmodel met foetuspop is didactisch ideaal maar in een prenatale lesruimte of een verloskundigenpraktijk niet altijd praktisch op te bergen. De Erler Zimmer 4082 biedt een compactere variant: een minibekken met bijbehorende foetuspop op verkleinde schaal, geschikt voor demonstraties zonder dat een tafel nodig is.
Compacte demonstratiemogelijkheden
Hoewel kleiner dan de levensgrote versie (Erler Zimmer 4071), zijn de essentiële baringsbewegingen op het minibekken evengoed te tonen: de indaling van het foetale hoofd, de S-vormige beweging door het kleine bekken, de rotatie tijdens de uitdrijving. Voor zwangerschapscursussen waarin een verloskundige meerdere bewegingen achter elkaar wil tonen, is een handzaam model vaak handiger dan een groot model. Het kan eenvoudig worden meegenomen naar zwangerschapsbijeenkomsten op locatie.
Toepassing in onderwijs
Verloskundigen die zwangerschapscursussen op verschillende locaties geven, doula's die thuisbezoeken doen, en zwangerschapsbegeleiders waarderen de mobiliteit van dit model. In kleinere verloskundigenpraktijken waar een levensgroot model te veel ruimte inneemt, biedt de miniversie een werkbaar compromis. In opleidingen verloskunde en obstetrie wordt het ingezet voor groepswerk waarbij meerdere minimodellen tegelijk gebruikt worden, zodat alle studenten zelf kunnen oefenen.
Bij doulapraktijken en thuiszorg
Doula's, geboortebegeleiders en kraamverzorgenden werken vaak op locatie, in de thuissituatie van de aanstaande ouders. Een handzaam minibekken-foetus model past in een werktas en is overal inzetbaar voor voorlichting. Voor moederschapscursussen waar meerdere groepen worden bediend, biedt een set minimodellen kostenefficiëntie tegenover één levensgroot model. Het mobiele formaat maakt het ook geschikt voor verloskundige bijscholingen en workshops op locatie.




















