Zoeken
Cleartest hCG controleset positief en negatief, 1 set
Artikel nr: SPC320-KONTROLLSET

Cleartest hCG controleset positief en negatief, 1 set

€ 6,16 € 5,09
Cleartest hCG controleset positief en negatief, 1 set
Cleartest hCG controleset positief en negatief, 1 set
€ 6,16 € 5,09
Voeg toe aan bestellijst
Waarom Remka de juiste keuze is
  • Meer dan 120 jaar ervaring in medische benodigdheden.
  • Altijd scherp geprijsd, zonder concessies aan kwaliteit.
  • Snelle levering en gratis verzending vanaf € 120.
Artikel nr: SPC320-KONTROLLSET
Speciaal voor u besteld
Levertijd gemiddeld 2-5 werkdagen
Korte omschrijving
De Cleartest hCG controleset bevat één positieve en één negatieve controle voor het valideren van Cleartest hCG zwangerschapstesten. Geschikt voor periodieke kwaliteitscontrole in laboratorium en klinische setting. Uitsluitend voor professioneel gebruik.
Specificaties
Algemeen
Merk/Fabrikant
servoprax GmbH
Referentienummer
C3 20-KONTROLLSET
Resorbeerbaar (hechtdraad)
Nee
Certificering
CE-gecertificeerd
Productomschrijving

De Cleartest hCG controleset is bestemd voor periodieke kwaliteitscontrole van Cleartest hCG zwangerschapstesten. De set bevat één positieve en één negatieve controleoplossing, beide afgestemd op de testdrempel van 25 mIU/ml. Door de controleset regelmatig te draaien wordt de prestatie van een batch tests geverifieerd, wat in een geaccrediteerde praktijk of laboratorium een protocollaire eis is. De controles zijn IVD-hulpmiddelen uitsluitend bedoeld voor professioneel gebruik.

Wanneer een controleset draaien

De positieve en negatieve controles worden ingezet bij verschillende kwaliteitsmomenten:

  • Bij ingebruikname van een nieuwe lot: bevestiging dat de tests volgens specificatie reageren
  • Na bewaring onder grensomstandigheden: temperatuurschommelingen of vochtigheid die de testchemie kunnen beïnvloeden
  • Bij twijfel over een eerdere patiëntuitslag: validatie van de batch voordat een nieuwe test bij de patiënt wordt ingezet
  • Periodieke kwaliteitsregistratie: volgens kwaliteitssysteem en accreditatie-eisen

De controles zijn niet bedoeld voor patiëntdiagnostiek; ze valideren uitsluitend dat de tests op de verwachte drempelwaarden reageren.

Compatibiliteit met de Cleartest hCG-reeks

De controleset is afgestemd op alle Cleartest hCG-uitvoeringen:

  • Individueel verpakte teststrips (0320064)
  • Losse teststrips in bulk-doos (SPC32020)
  • hCG-Professional met geïntegreerde applicator (SPC320-PRO)

De positieve oplossing levert bij correcte uitvoering een duidelijke T-lijn naast de C-lijn; de negatieve oplossing levert uitsluitend een C-lijn. Bij afwijkende uitkomsten van een controle moet de hele lot-verpakking worden afgevoerd en moet contact met de leverancier worden opgenomen. Voor enkele controle-toepassingen biedt de Control HCG enkele controle (SPK423101-1) een goedkoper alternatief, met identieke positieve werking maar zonder negatieve referentie.

Recent bekeken