Vliwazell Pro zuigkompres met superabsorberende kern steriel, 10 × 10 cm, 10 stuks
De Pro-uitvoering bevat superabsorberende polymeren (SAP) die wondvocht in een gel binden en daardoor onder druk niet uitlekken. Geschikt bij wonden waar onder compressietherapie gewerkt wordt, of waar het klassieke Vliwazell-verband te snel verzadigt. Bij licht tot matig exsuderende wonden volstaat de klassieke Vliwazell.
Voor welk type wonden past dit formaat
Het 10 × 10 cm formaat is bedoeld voor kleine tot middelgrote wonden op handen, voeten en gewone praktijklocaties met sterk exsudaat of bij gebruik onder compressie. Indicaties zijn ulcus cruris venosum in compressietherapie, sterk exsuderende decubitus stadium III en IV, en uitgebreide post-operatieve wonden met groot exsudaatvolume. Voor langgerekte wonden de 10 × 20 cm of 20 × 40 cm.
Inzet onder compressietherapie
Bij compressietherapie wordt regelmatig veel exsudaat geproduceerd, en moet het verband ook onder druk de absorptie behouden. De superabsorberende polymeren in Vliwazell Pro binden het wondvocht in een gel die niet wegloopt onder een zwachtel of compressiekous. Dat geeft langere verbandwisselintervallen mogelijk en minder doorslag naar buiten.
Verbandwissel en tegenindicaties
Verbandwissel doorgaans elke één tot drie dagen, korter bij sterke exsudatie. Bij verzadiging is de gel-omvang aan de buitenzijde van het verband zichtbaar. Niet gebruiken bij overgevoeligheid voor superabsorberende polymeren of de andere bestanddelen, en niet bij geïnfecteerde wonden zonder klinische begeleiding.
Specificaties
- Materiaal: fluffpulpkern met superabsorberende polymeren (SAP), hydrofobe ommanteling
- Afmetingen: 10 × 10 cm
- Verpakking: 10 stuks
- EAN: 04056649388487
- Fabrikant: Lohmann & Rauscher
Andere uitvoeringen in deze productlijn
Binnen dezelfde productlijn zijn de volgende uitvoeringen beschikbaar:
- Vliwazell Pro zuigkompres met superabsorberende kern steriel, 10 × 20 cm, 10 stuks
- Vliwazell Pro zuigkompres met superabsorberende kern steriel, 15 × 20 cm, 10 stuks
- Vliwazell Pro zuigkompres met superabsorberende kern steriel, 20 × 25 cm, 10 stuks
- Vliwazell Pro zuigkompres met superabsorberende kern steriel, 20 × 40 cm, 10 stuks

















