Vervangende botten voor R10143 (10 st.)
De Erler Zimmer R10143A is een set met 10 vervangende botten voor het pediatrische IO/femoraal trainingsbeen R10143. De botten zijn de specifieke onderdelen waarin de IO-naald wordt ingebracht, en raken na intensief gebruik versleten; vervanging zorgt ervoor dat de tactiele 'pop'-ervaring bij correcte plaatsing realistisch blijft.
Tien vervangbotten voor pediatrische IO
Elk vervangbot simuleert een pediatrische tibia met de juiste corticale weerstand en sponsachtige merg-textuur. Bij correcte naaldinbrenging treedt het kenmerkende 'pop'-gevoel op wanneer de cortex wordt doorboord, gevolgd door soepele doorgang in het merg. Door 10 stuks per set te leveren beschikt een opleidingscentrum over voldoende voorraad voor langdurig gebruik in PALS-cursussen. De aansluitingen op het basisplatform van de R10143-trainer zijn gestandaardiseerd, zodat vervanging zonder gespecialiseerd gereedschap door de gebruiker zelf kan worden uitgevoerd.
Onderhoudscontext
Vervanging is nodig wanneer een bot zichtbaar versleten is, gaten vertoont door eerdere prikken, of wanneer het 'pop'-gevoel niet meer betrouwbaar optreedt. Bij intensief gebruik in opleidingen PALS, kinderverpleegkunde of pediatrische ambulancezorg kan een bot na 5-10 oefeningen vervanging behoeven, waardoor de set van 10 voldoende is voor 50-100 cursistenoefeningen. Voor opleidingscentra met regelmatige PALS-cursussen is het verstandig altijd minimaal één set op voorraad te hebben. Naast de botten biedt het assortiment ook de vervanghuid (R10143B) en femoraal injectiekussen (R10143C). Voor de complete trainer: zie de productpagina van de R10143.








