Pediatrisch injectiehoofd
De Erler Zimmer R10008 is een specifiek pediatrisch injectiehoofd voor het oefenen van injecties bij baby's en jonge kinderen. Het model toont een realistische pediatrische schedel met scalp-anatomie waarin palpabele aderen zijn ingebed.
Wat het model biedt
De scalp-aderen zijn aansluitbaar op een reservoir met kunstbloed. Cursisten kunnen veneuze punctie oefenen op de scalp-aderen, een techniek die bij baby's regelmatig wordt toegepast wanneer perifere veneuze toegang elders niet mogelijk is.
Toepassing in pediatrische zorg
Cursisten oefenen het identificeren van geschikte aanpriklocaties op de scalp, het correct fixeren van de naald op het hoofd en het flushen van de katheter na plaatsing. Daarnaast biedt het model ruimte voor het oefenen van patiëntencommunicatie met angstige ouders tijdens de procedure.
Het injectiehoofd biedt opleidingen een gecontroleerde leeromgeving waarin de scalpaanpriktechniek herhaaldelijk geoefend kan worden, een vaardigheid die in de klinische praktijk slechts onder begeleiding mag worden uitgevoerd.
Inzet in opleidingen
De R10008 wordt ingezet in pediatrische verpleegopleidingen, in nascholing voor neonatologie-AIOS en op kinderafdelingen in academische ziekenhuizen waar scalpaanprikken regelmatig voorkomen.








