Schülke Mikrozid AF liquid oppervlaktedesinfectie, 10 L
Schülke Mikrozid AF liquid is een gebruiksklare, alcoholische sneldesinfectie voor niet-invasieve medische hulpmiddelen en oppervlakken (productType PT2), op basis van ethanol (24,75 g) en propaan-1-ol (35 g) per 100 g. Het middel droogt snel en streeploos op. Deze can bevat 10 liter voor het navullen van sprayflacons.
Werkingsspectrum en inwerktijden
Mikrozid AF liquid is getest volgens de Europese normen onder hoge organische belasting. De inwerktijden voor het gebruiksklare product:
- Bactericide (EN 13727, EN 16615): 1 minuut
- Tuberculocide (EN 14348): 1 minuut
- Levurocide, tegen gisten (EN 13624, EN 16615): 1 minuut
- Beperkt virucide en beperkt virucide plus (EN 14476): 30 seconden
- Polyomavirus SV40 (DVV/RKI): 5 minuten
Gebruik
Breng het middel onverdund op het oppervlak aan, neem het af en laat het inwerken; houd het oppervlak gedurende de hele inwerktijd vochtig, met een maximale opbrenghoeveelheid van 50 ml/m². Verwijder eerst zichtbaar vuil. Het middel is voor vakkrachten en niet geschikt voor de eindesinfectie van semikritische en kritische hulpmiddelen.
Materiaalverdraagzaamheid
Het middel is goed materiaalverdraagzaam bij metalen en kunststoffen, met uitzondering van acrylglas en alcoholgevoelige lakken. Voor alcoholgevoelige oppervlakken zijn de alcoholvrije Mikrozid sensitive wipes geschikt.
Noteringen en fysische data
Mikrozid AF liquid staat op de VAH- en IHO-lijst (biocide, BAuA-nr. N-40579). Het middel is kleurloos, vloeibaar en heeft een dichtheid van ongeveer 0,89 g/cm³.
Specificaties
- Type: gebruiksklare alcoholische oppervlaktedesinfectie (PT2)
- Werkzame stoffen: ethanol 24,75 g en propaan-1-ol 35 g per 100 g
- Spectrum: bactericide, tuberculocide, levurocide, beperkt virucide en plus
- Inwerktijd: 1 minuut (bacterie/gist/tuberculocide), 30 s (beperkt virucide)
- Opbrengen: max. 50 ml/m², oppervlak vochtig houden
- Materiaal: niet op acrylglas en alcoholgevoelige lakken
- Noteringen: VAH, IHO (BAuA N-40579)
- Verpakking: can 10 liter



















