Mölnlycke Mesalt natriumchlorideverband, 5 x 5 cm, steriel, 30 x 1 stuk
Mesalt natriumchlorideverband, 5 x 5 cm, steriel, 30 x 1 stuk van Mölnlycke is geïmpregneerd met natriumchloride en reinigt de wond. Het is bedoeld voor de reiniging van matig tot sterk exsuderende en geïnfecteerde wonden in de reinigingsfase.
Opbouw en werking
Het verband bestaat uit een niet-geweven viscose/polyester-doek dat is geïmpregneerd met natriumchloride (keukenzout). In contact met wondvocht lost het zout op en ontstaat een hypertoon (zout) milieu. Dat trekt via osmose wondvocht, bacteriën, debris en necrotisch materiaal naar het verband toe en weg van de wond. Zo ondersteunt het verband de natuurlijke reiniging van de wond, ook bij een geïnfecteerde wond, en vormt het een milieu dat ongunstig is voor micro-organismen.
Eigenschappen
- geïmpregneerd met natriumchloride, hypertone werking
- trekt wondvocht, bacteriën en necrotisch materiaal naar het verband
- ondersteunt de natuurlijke wondreiniging, ook bij infectie
- droog aanbrengen, niet vooraf bevochtigen
- secundair verband nodig voor fixatie
- latexvrij
Toepassing
Het verband wordt gebruikt bij matig tot sterk exsuderende wonden met debris of necrose, zoals geïnfecteerde wonden, ulcera, abcesholten en postoperatief open gelaten wonden. Het is bedoeld voor de reinigingsfase van de wondgenezing; zodra de wond schoon is en minder vocht afgeeft, wordt overgegaan op een ander verband.
Aanbrengen en verwisselen
Breng het verband droog op de wond aan of vul er de holte losjes mee op, zonder het vooraf te bevochtigen, en dek af met een secundair verband. Afhankelijk van de hoeveelheid wondvocht wordt het verband doorgaans dagelijks of vaker verwisseld. Bewaar het droog in de originele verpakking en gebruik het niet als de verpakking beschadigd is.
Maat en verpakking
Afmeting: 5 x 5 cm. Verpakking: 30 x 1 stuk, elk individueel steriel verpakt.





















