Koppenglazen zonder rubberbal, 5 cm
Koppenglazen zonder rubberbal met een doorsnede van 5 cm voor toepassing op de huid. In deze uitvoering zit geen rubberbal, zodat de methode om de onderdruk op te bouwen vrij blijft. De maat van 5 cm is gericht op grotere lichaamsvlakken. Geschikt voor herhaald gebruik na reiniging.
De koppenglazen zonder rubberbal van 5 cm zijn cuppingglazen met een opening van 5 cm voor toepassing op de huid. In deze uitvoering zit geen rubberbal: de onderdruk wordt op een andere manier opgebouwd, bijvoorbeeld met een vlam of een aparte pomp.
Uitvoering zonder rubberbal
Anders dan bij glazen met een vaste rubberbal staat het glas hier los van een ingebouwd pompmechanisme. Daardoor blijft de keuze van de methode om de onderdruk op te bouwen vrij. Het glas zelf vormt een gladde holte die op de huid aansluit.
Doorsnede van 5 cm
De opening van 5 cm bepaalt het oppervlak waarop het glas aansluit. Deze maat is gericht op grotere lichaamsvlakken zoals de rug en de schouderregio, waar het glas een ruimer contactvlak heeft. De maat bepaalt mede de plaats waar het glas goed aansluit.
Werking van cupping
Bij cupping wordt het glas op de huid geplaatst, waarna de onderdruk de huid licht naar binnen trekt. Het glas blijft daardoor op de plaats zitten tijdens de behandeling. De randen van de opening zorgen voor een gelijkmatige aansluiting op de huid.
Plaatsing op de huid
Het glas wordt met de opening op de huid gezet, waarna de onderdruk de aansluiting vasthoudt. De ronde rand van 5 cm sluit gelijkmatig aan en houdt het glas op zijn plaats gedurende de behandeling, ook op licht gewelfde lichaamsdelen.
Reiniging en hergebruik
Het glas is geschikt voor herhaald gebruik. Reinig het na elke behandeling volgens de geldende richtlijn voordat het opnieuw wordt ingezet. Het glas is bestand tegen herhaalde reinigingscycli en behoudt daarbij zijn gladde oppervlak.
Specificaties
- Doorsnede: 5 cm
- Uitvoering: zonder rubberbal
- Toepassing: cupping
- Uitvoering: herbruikbaar








