Anatomieposter "Vrouwelijke geslachtsorganen", 70 x 100 cm
Voor gynaecologische opleidingen en vrouwen-gezondheidszorg biedt een complete poster van de vrouwelijke urogenitale anatomie blijvende referentie. De Erler Zimmer AL124 toont alle relevante structuren in samenhang.
Vrouwelijke urogenitale anatomie
De poster toont in vooraanzicht en sagittale doorsnede: vulva (labia majora, labia minora, clitoris, urethrameatus, vaginaopening), vagina, cervix, uterus (met endometrium en myometrium), tubae uterinae (eileiders) met fimbriae, ovaria, blaas en urethra, plus de bekkenbodem. Voor onderwijs over gynaecologische pathologie als vleesbomen (myomen), endometriose, eileider-aandoeningen en cervixafwijkingen biedt het concrete anatomische basis. De positie van de uterus in retroflexie of antiflexie kan worden besproken.
Praktijktoepassing
Voor gynaecologische klinieken biedt de poster patiëntenvoorlichtingscontext. In opleidingen gynaecologie, verloskunde en huisartsgeneeskunde biedt het didactisch materiaal. Voor opleidingen tot bekkenfysiotherapeut en gynaecologische verpleegkundige ondersteunt het lessen over de complexe vrouwelijke anatomie.
In multidisciplinair onderwijs
Voor specialistische zorgteams biedt deze poster gedeelde anatomische taal in patiëntenbesprekingen en multidisciplinaire scholingen. In opleidingen die meerdere zorgdisciplines bedienen ondersteunt het de overdracht van basisanatomische kennis in heldere visualisatie. Voor wachtkamers en consultatiekamers vormt het een blijvend voorlichtingsinstrument dat patiënten anatomische context geeft bij hun specifieke aandoening of behandeltraject.








