Anatomieposter "Het menselijk oog", 70 x 100 cm
Het menselijk oog combineert in één compact orgaan een geavanceerd optisch systeem (cornea-lens) met fotosensorische verwerking (retina-zenuwbanen). Voor opleidingen oogheelkunde, optometrie en orthoptie biedt een gedetailleerde poster blijvende referentie. De Erler Zimmer AL111 toont het oog in detail.
Oogstructuur in dwarsdoorsnede
De poster toont een sagittale doorsnede door het oog met benoemde structuren: cornea, voorste oogkamer met kamerwater, iris met pupil, lens met zonula-vezels, achterste oogkamer, glasvocht, retina (incl. macula lutea en fovea centralis), choroidea, sclera en n. opticus. De zes externe oogspieren (m. rectus superior, inferior, medialis, lateralis, m. obliquus superior en inferior) zijn herkenbaar met hun aanhechtingen en functie. Voor onderwijs over visus-pathologie en de gangbare oogheelkundige procedures biedt het concrete anatomische basis.
Praktijktoepassing
Voor opleidingen oogheelkunde, optometrie en orthoptie biedt deze poster centraal didactisch materiaal. In opleidingen geneeskunde ondersteunt het anatomielessen over zintuigorganen. Voor de spreekkamers van oogartsen en optometristen biedt het patiëntenvoorlichtingscontext bij gesprekken over staar, glaucoom, maculadegeneratie of refractie-afwijkingen.
Bij refractie-chirurgie context
Voor LASIK- en PRK-klinieken biedt de oogposter patiëntenvoorlichtingscontext over de cornea-anatomie. Voor optometrieopleidingen ondersteunt het lessen over refractie en accommodatie.








