HEINE LAMBDA 100 retinometer set met BETA batterijhandgreep, 2,5 V XHL
De HEINE LAMBDA 100 retinometer set met BETA batterijhandgreep is een compleet pakket voor het inschatten van de potentiele visus na bijvoorbeeld een cataractoperatie. De set werkt op 2,5 V XHL en wordt gevoed door een BETA batterijhandvat, zonder oplader of netvoeding. De set bevat de retinometerkop, het handvat, een patientenkaart en een reservelamp.
Toepassing
De LAMBDA 100 retinometer is een compact diagnostisch instrument waarmee oogartsen en optometristen de potentiele gezichtsscherpte van een patient kunnen inschatten wanneer het zicht door een troebel medium (bijvoorbeeld cataract of corneale opaciteit) wordt belemmerd. Het instrument projecteert via twee rode lichtpuntjes een patroon van evenwijdige strepen door een doorlaatbaar venster in de getroebelde media op het netvlies. De arts roteert het lijnpatroon en maakt de lijnen stapsgewijs fijner; de laatst door de patient herkende orientatie geeft de te verwachten visus na bijvoorbeeld een cataractoperatie. Het onderzoek verloopt in drie korte stappen: het instrument inschakelen en het visusniveau en lijnpatroon kiezen, de retinometer tegen het voorhoofd plaatsen en met de rode lichtpuntjes een opening in het getroebelde medium zoeken, en vervolgens de lijnen verfijnen tot de patient ze niet langer kan onderscheiden.
Optiek en bediening
De LAMBDA 100 is uitgevoerd met xenon-halogeen (XHL) verlichting en een regelbare lichtintensiteit, zodat het onderzoek verblindingsvrij kan worden uitgevoerd in een verduisterde spreekkamer. Alle bedieningselementen zijn duidelijk gemarkeerd en bereikbaar met de duim van de instrumenthand: een keuzewiel voor het visusniveau, een schakelaar voor de orientatie van het streeppatroon en een helderheidsregelaar. De behuizing is compact en licht in de hand, waardoor het instrument ook bij patienten die niet mobiel zijn (bijvoorbeeld bedlegerig of rolstoelgebonden) comfortabel kan worden gebruikt.
Technische specificaties
- Uitvoering: complete set met retinometer, patientenkaart, handvat en reservelamp
- Spanning: 2,5 V
- Lichtbron: XHL xenon-halogeen
- Handvat: HEINE BETA batterijhandgreep
- Voeding: twee alkaline C-cel batterijen in het handvat (niet meegeleverd)
Inhoud van de set
- LAMBDA 100 retinometerkop 2,5 V XHL
- HEINE BETA batterijhandgreep
- Patientenkaart
- Reservelamp
Verschil met de USB-oplaadbare variant
Deze uitvoering met BETA batterijhandgreep is praktisch voor consultaties op locatie of in situaties waarin netvoeding niet vanzelfsprekend is: er is geen oplader nodig en het handvat werkt op losse batterijen. Voor dagelijks gebruik in een vaste spreekkamer met netvoeding biedt de USB-oplaadbare variant met BETA4 USB een langere bedrijfstijd zonder verbruik van wegwerpbatterijen.
Levering en ondersteuning
Voor praktijken die de LAMBDA 100 gecombineerd willen inzetten met een bestaand HEINE-handvat is afzonderlijke bestelling van de retinometerkop mogelijk; voor wie het instrument nieuw in gebruik neemt zijn de set-uitvoeringen met BETA4 USB oplaadhandvat of BETA batterijhandgreep de volledige oplossing. Voor vragen over de keuze tussen decimale of acuity-schaal, compatibiliteit met uw handvat of de juiste reservelampen kunt u contact opnemen met onze klantenservice.








