Geavanceerde bekkenonderzoek-/gynaecologie-simulator
De Erler Zimmer R10940 is een geavanceerde bekkenonderzoek- en gynaecologie-simulator voor uitgebreide gynaecologische scholing. Het platform biedt cursisten een hoogwaardig oefenplatform voor gynaecologische onderzoeken voorafgaand aan toepassing op echte patiënten, met uitgebreide functionaliteit voor scenario-based onderwijs.
Wat de simulator biedt
De simulator bevat realistische pelviene anatomie met uitwisselbare uteruscomponenten in verschillende posities (anteflexie, retroflexie, anteversie), cervixcomponenten in verschillende dilatatiestadia, vagina-component met realistische tactiele eigenschappen voor speculum-onderzoek, en pathologie-uitvoeringen voor onderwijs over gynaecologische aandoeningen zoals uterus-myomen, ovariumcysten, cervix-pathologie en endometriumafwijkingen.
Toepassing in gynaecologische klinische praktijk
Cursisten oefenen op de R10940 de complete reeks gynaecologische procedures: vaginal toucher voor uterus-grootte- en positiebepaling, palpatie van adnexa voor ovarium-beoordeling, speculum-onderzoek met correcte plaatsing en cervix-visualisatie, het afnemen van een PAP-uitstrijkje volgens protocol, IUD-plaatsing inclusief sondage en correcte positionering, endometriumbiopsie via Pipelle, en het herkennen van pathologische bevindingen volgens internationale classificatiesystemen. Voor specifieke scenariotrainingen biedt het model moeilijkheidsvariatie.
Inzet in pediatrische opleiding
De simulator wordt gebruikt in opleidingen geneeskunde, AIOS-gynaecologie, AIOS-huisartsgeneeskunde, verloskundige opleidingen, en in bijscholingen aan huisartsen die gynaecologische zorg in eerstelijnspraktijken verlenen. Voor opleidingscentra die complete gynaecologische curricula op één geavanceerd platform willen aanbieden is R10940 een veelzijdig trainingsplatform.
Aanverwante gynaecologische platforms
Voor de uitgebreide ZOE gynaecologische vaardighedentrainer biedt Erler Zimmer de R10188 als alternatief platform. Voor de gynaecologische onderzoekssimulator omvat de Erler Zimmer-reeks de LM110. Voor borstonderzoektraining is de R10081 (borstonderzoek-simulator) en L60 (borstpalpatiesimulator) leverbaar. Voor uitgebreide bevallingssimulatie zijn de Lucy-reeks en Noelle-reeks alternatieve verloskundige platforms.










