FUE-punch gemotoriseerd lang haar 0,75 x 5 mm
De langhaar FUE-punch in 0,75 x 5 mm heeft een speciaal slit-tipontwerp dat lange haarschachten beschermt tijdens de extractie. Door deze constructie hoeft de patiënt de donorzone niet te scheren, wat een aanzienlijk voordeel is voor mensen die hun haar willen behouden tijdens en na de behandeling. Non-shave FUE wordt steeds populairder, met name voor patiënten die zonder zichtbaar herstel-traject willen werken. De punch werkt optimaal in oscillatiemodus, waarbij de tip kort heen-en-weer beweegt in plaats van continu te roteren.
Eigenschappen
- Diameter buitenkant: 0,75 mm
- Snijdiepte: 5 mm
- Tipuitvoering: slit-design dat lange haren intact laat
- Materiaal: 100% Duits roestvrij staal
- Aandrijving: gemotoriseerd, ondersteunt oscillatie
- Compatibel met FUE-micromotoren met oscillatiemodus (Crown FUE, Cap V)
- Dunne wandstructuur voor minimale littekenvorming
- Niet-stick afwerking aan de buitenzijde
- Tipvervangsysteem voor snelle wisseling
- Certificering: CE Klasse IIa
Wat is het verschil met een reguliere punch?
Reguliere FUE-procedures vereisen scheren van de donorzone, omdat de roterende tip anders haarschachten zou knippen. Deze langhaar punch heeft een sleuf (slit) in de tip waardoor de haarschacht tijdens de oscillatie ongedeerd blijft. Het resultaat: de patiënt kan zijn haar behouden tijdens en na de behandeling, wat een groot voordeel is voor sociale en professionele omstandigheden. Combineer deze punch met een micromotor in oscillatiemodus voor optimaal resultaat; in pure rotatiestand werkt de punch niet correct met lange haren.
Wanneer kies je voor deze maat?
Diameter 0,75 mm sluit aan bij de gemiddelde follikeldikte. Voor fijn donorhaar kies je een fijnere maat (0,7 of 0,75 mm); voor robuust haar of baardgrafts kies je een ruimere (1,0 of 1,2 mm). De 5 mm snijdiepte is geschikt voor regulier hoofdhuid-werk; combineer altijd met een oscillatie-capable micromotor.
Toepassing en gebruik
Bevestig de punch op een FUE-micromotor en zet deze in oscillatiemodus. Glijd de tip voorzichtig over de haarschacht om het folliculair unit te isoleren zonder de schacht te knippen. Door het slit-ontwerp blijft het haar tijdens de procedure aan de wortel verbonden. De Crown FUE-micromotorset (art. 710-001/002) en de Cap V FUE-micromotor (art. 325-000) ondersteunen beide oscillatiemodus en zijn de aanbevolen partner-instrumenten voor non-shave FUE.
Compatibiliteit en kruisverwijzingen
- Crown FUE-micromotorset (art. 710-001/002) met dualmodus oscillatie + continue
- Cap V FUE-micromotorset (art. 325-000) met automatische dualmodus
- Verkrijgbaar in 9 diameters van 0,7 tot 1,3 mm in 5 mm snijdiepte
- Te combineren met Soft Adjusted gekartelde extractieforceps voor controle bij lange grafts
Reiniging, sterilisatie en onderhoud
Reinig de punch direct na gebruik handmatig met een zachte borstel of in een ultrasoonbad om weefselresten te verwijderen. Spoel grondig na met gedemineraliseerd water, droog volledig en steriliseer in een autoclaaf op 134 °C volgens het ziekenhuisprotocol. Bewaar in een sterilisatiecontainer (zoals de Bahadır small met siliconen mat, art. Y 410.04 t/m Y 460.04A) om transportschade te voorkomen. Bij correcte verzorging blijft de tip lange tijd ultrascherp en transectievrij; controleer voor elke procedure visueel op slijtage of beschadiging van de snijrand en vervang de punch tijdig. Bij intensief klinisch gebruik in een drukke kliniek is het advies om meerdere punches in voorraad te hebben zodat sterilisatiecycli het werktempo niet vertragen. Verwijder voorzichtig haarresten uit de slit met een zachte borstel; dit is essentieel om de slit-werking schoon te houden.




























