Zoeken
Cellacast Longuette casttape, 10 cm x 38 cm, 10 stuks
Artikel nr: SPL2139967

Cellacast Longuette casttape, 10 cm x 38 cm, 10 stuks

€ 743,73 € 682,32
Cellacast Longuette casttape, 10 cm x 38 cm, 10 stuks
Cellacast Longuette casttape, 10 cm x 38 cm, 10 stuks
€ 743,73 € 682,32
Voeg toe aan bestellijst
Waarom Remka de juiste keuze is
  • Meer dan 120 jaar ervaring in medische benodigdheden.
  • Altijd scherp geprijsd, zonder concessies aan kwaliteit.
  • Snelle levering en gratis verzending vanaf € 120.
Artikel nr: SPL2139967
Speciaal voor u besteld
Levertijd gemiddeld 2-5 werkdagen
Korte omschrijving
Cellacast Longuette van Lohmann & Rauscher is een synthetisch polyester-gipsmateriaal in longuette-vorm voor halfschalige immobilisatie. De 10 cm x 38 cm-uitvoering biedt kant-en-klare voorgesneden spalken voor snelle applicatie zonder kniphandelingen. Per doos 10 individueel verpakte spalken.
Specificaties
Algemeen
Merk/Fabrikant
Lohmann & Rauscher
Referentienummer
L2 139967
Afmeting
10 cm x 38 cm
Resorbeerbaar (hechtdraad)
Nee
Certificering
CE-gecertificeerd
Productomschrijving

De Longuette bestaat uit meerdere lagen polyester-fiberglas die na water-activering verharden tot een lichte, sterke spalk. In tegenstelling tot circulaire cast biedt een longuette halfschalige steun met ruimte voor zwelling — geschikt voor acute fractuur-fase.

Wanneer Longuette 10 cm

De 10 cm-uitvoering is geschikt voor: onderarm- en onderbeen-spalken bij volwassenen en algemeen extremiteit-werk.

Productspecificaties

Polyester-fiberglas longuette, breedte 10 cm, lengte 38 cm. Per doos 10 individueel verpakte spalken.

Voor circulaire cast-uitvoering biedt Lohmann & Rauscher de Cellacast Xtra-lijn in diverse breedtes en kleuren. Bij voorraadbeheer in gipskamers is een mix van longuette-formaten gangbaar voor verschillende fractuur-types.

Het materiaal heeft een houdbaarheid die op de verpakking is aangegeven; bewaar in een droge ruimte beschermd tegen vocht. Eenmaal nat geworden start de activering en is het materiaal niet meer bruikbaar.

De Lohmann & Rauscher Cellacast-lijn is een vertrouwde keuze in Nederlandse ziekenhuizen en wordt typisch in grote inkoop-volumes aangeschaft.

Bij applicatie wordt de longuette in lauwwarm water (ca. 25 °C) gedompeld; lauwwarm water versnelt de activering, koud water geeft langer werkbare tijd. Na onderwater-knipperen (overtollig water uitknijpen) wordt de longuette in 2-3 minuten aangelegd voordat uitharding begint. Voor uitlijning van de spalk worden zacht-padding-materialen onder de longuette gebruikt om de huid te beschermen.

Het materiaal hardt uit binnen 3-5 minuten en bereikt volledige sterkte na 30 minuten. Tijdens de uitharding kan een lichte warmte-ontwikkeling optreden — dit is een normaal chemisch proces.

Recent bekeken