Aquacel AG Plus Tamponade met zilver, 2 x 45 cm, 5 stuks
Het Aquacel AG Plus Tamponade is een tamponade (lint) met Hydrofiber-technologie en ionisch zilver, bedoeld voor diepe en holle wonden die opgevuld moeten worden met infectie of infectierisico. De vezels nemen wondvocht op en zetten het om in een samenhangende gel die in contact blijft met het wondbed.
Hydrofiber, zilver en Plus-werking
De Hydrofiber-vezels sluiten wondvocht en bestanddelen daarvan op in de gel en houden een vochtig wondmilieu in stand. Het ionische zilver komt vrij bij vochtopname en geeft een antimicrobiële werking tegen een breed scala aan micro-organismen. De Plus-uitvoering bevat een toevoeging die de omgang met taai exsudaat ondersteunt.
Vorm en opvullen
Het lint wordt losjes in een diepe of holle wond gebracht, zodat het de wondholte opvult en het exsudaat opneemt. Het uiteinde blijft bereikbaar om het verband in één geheel te verwijderen. Daarmee laat het verband zich met weinig resten verwijderen.
Toepassing
Het verband wordt gebruikt bij diepe en holle wonden die opgevuld moeten worden met een verhoogd infectierisico. De maat 2 x 45 cm sluit aan op de wond; de verbandwissel volgt het wondbeeld en de mate van exsudaat.
Verpakking
Het verband is steriel verpakt en voor eenmalig gebruik. De verpakking bevat 5 stuks.
Wisselen en plaats in de wondzorg
De verbandwissel volgt het wondbeeld en de mate van exsudaat en wordt vastgelegd in het behandelplan; een sterk lekkend verband wordt eerder gewisseld dan een verband dat het vocht nog vasthoudt. Het verband sluit aan op het overige wondzorgmateriaal, zodat een primair verband, wondvuller en secundair verband op elkaar kunnen worden afgestemd. Bij twijfel over de keuze of de wisselfrequentie is afstemming met de behandelaar of wondverpleegkundige aangewezen.





















