Wegwerp-Adson chirurgisch pincet, 1:2 tanden, 12,5 cm, 25 stuks
Dit chirurgisch pincet van metaal heeft een lengte van 12,5 cm en is een Adson-model. De punt heeft 1 x 2 tanden voor een stevige grip op vast weefsel. Het pincet is individueel steriel verpakt voor eenmalig gebruik, geleverd per 25 stuks.
Grip met haaktanden
Door de 1 x 2 tanden aan de punt houdt het pincet vast weefsel betrouwbaar vast. De tanden voorkomen wegglijden bij het hechten of bij het vastpakken van huid.
Adson-model
Het Adson-model heeft een breder, getailleerd handvat en een fijne punt voor nauwkeurig werken bij fijnere ingrepen.
Sluiting en keuze van het model
De 1 x 2 in elkaar grijpende haaktanden houden vast weefsel zoals huid betrouwbaar vast en voorkomen wegglijden bij het hechten. De punt sluit nauwkeurig op elkaar aan, zodat ook dun weefsel of klein materiaal betrouwbaar wordt vastgepakt.
Een anatomisch pincet pakt kwetsbaar weefsel gelijkmatig vast zonder te perforeren; een chirurgisch pincet met 1 x 2 tanden geeft juist een stevige grip op vast weefsel zoals huid. De keuze hangt af van de handeling en het weefseltype.
Steriel en eenmalig
Het pincet komt steriel uit de eigen verpakking en is direct bruikbaar; voorbewerking of sterilisatie vooraf is niet nodig. Eenmalig gebruik sluit herverwerking uit en beperkt het risico op kruisbesmetting.
Andere maten en modellen
Pincetten zijn er in verschillende lengtes en in anatomische en chirurgische uitvoering, zodat per handeling een passend model te kiezen is. Het geribbelde greepvlak geeft controle tijdens het werken.
Inzetbaar bij wondzorg, hechten en handelingen waarbij weefsel of materiaal nauwkeurig en gecontroleerd moet worden vastgepakt.
Specificaties
- Type: chirurgisch pincet (Adson)
- Lengte: 12,5 cm
- Bek: 1 x 2 tanden
- Materiaal: metaal
- Gebruik: eenmalig, steriel verpakt
- Verpakking: 25 stuks
- Merk: Servoprax












