Epiduraal-spinale simulator GENESIS
De Erler Zimmer R66600 is de GENESIS epiduraal-spinale simulator, een hoogwaardig platform voor scholing in regionale anesthesie-technieken op lumbaal niveau. GENESIS biedt complete simulatie-functionaliteit voor zowel epidurale als spinale procedures, en wordt internationaal gebruikt in anesthesie-opleidingen vanwege de combinatie van realistische tactiele feedback en variabele patiëntpopulatie-uitvoeringen.
Wat de GENESIS-simulator biedt
De simulator bevat realistische lumbale wervelkolom-anatomie met de typische lagen voor epidurale en spinale procedures: huid, subcutaan vet, ligamenten (interspinale, supraspinale, ligamentum flavum), epidurale ruimte met simulatievloeistof, dura mater, en subarachnoidale ruimte. De simulator beschikt over uitwisselbare lekkernen voor verschillende moeilijkheidsgraden en patiëntpopulaties, waardoor cursisten variabele scenario's kunnen oefenen.
Toepassing in regionale anesthesie
Cursisten oefenen op de GENESIS de volledige reeks technieken: lokalisatie van anatomische landmarks, naaldpassage met loss-of-resistance-techniek voor epidurale plaatsing, herkenning van duraprik en cerebrospinale-vloeistof-flow voor spinale plaatsing, en management van complicaties zoals onbedoelde duraperforatie. Specifieke trainingsmodules omvatten paramediane benadering, plaatsing van epidurale katheter voor postoperatieve pijnbestrijding en blokkade-technieken bij obese en geriatrische patiënten.
Inzet in anesthesie-opleiding
De simulator wordt gebruikt in opleidingen anesthesie, AIOS-anesthesiologie-trainingen, gespecialiseerde regionale-anesthesie-cursussen en in scholingen aan ervaren anesthesisten voor onderhoud van vaardigheden. De objectief meetbare scenario's ondersteunen competentie-toetsing in de opleidingsfase.
Aanverwante producten en spare parts
Voor variatie in scenario's omvat de Erler Zimmer-reeks ook de uitwisselbare lekkernen R66600A (standaard), R66600B (obese) en R66600C (geriatrisch). Wervelkolomslangen R66600D (standaard) en R66600E (dunwandig), vullijn met spuit (R66600F) en transportkoffer (R66600G) biedt Erler Zimmer eveneens als vervang- en uitbreidingscomponenten. Voor thoracale epidurale-procedures bieden wij de THORAXIS R66700 als gespecialiseerd alternatief. Vullijn met spuit (R66600F) en transportkoffer (R66600G) biedt Erler Zimmer eveneens als vervang- en uitbreidingscomponenten voor de complete trainings-setup.


















